Reference

Víkend pro tatínky s dětmi

„Nevěděl jsem, co od tohoto víkendu čekat, protože jsme tyto tři dny měli strávit s lidmi, které jsme nikdy neviděli, ale i přesto jsem se těšil, jelikož Maťa znám už mnoho let a vím, že si na programu vždy dává velmi záležet.

A nebyl jsem zklamán. Víkend byl naplněn spoustou her a úkolů, které nám nejen pomáhaly se s dětmi lépe poznat, prohlubovat důvěru jeden k druhému, ale taky vystoupit ze své komfortní zóny a překonat sami sebe.

Užili jsme si nejen spoustu legrace a smíchu, ale taky chvíle zamyšlení a pochopení. Syn byl z víkendu taky nadšen, což potvrzovalo nadšení s jakým mamince vyprávěl o hrách, které se hrály, a co tam zažil.

Nejen Maťovi, ale i ostatním se povedlo vytvořit bezpečné prostředí, ve kterém se syn, který běžně kolektivy a cizí lidi nemusí, dokázal překonat a odhodlaně plnil všechny úkoly.

Pro mě osobně to byl také víkend poznání a pochopení sebe sama.
Děkuji Maťovi za úžasný víkend a pokud bude možnost a zájem ze strany mých dětí, určitě pojedu na další.“

Očko

„Apaluchový víkend byl velmi pozitivní se spoustou her, zábavy a poučení. Byl také o zamyšlení a významu, co představují a co všechno dělají rodiče pro své potomky a také to bylo přínosné pro rodiče, kdy si i oni uvědomili, co pro ně jejich ratolesti znamenají a jak moc je milují.

Velmi se dětem líbilo předčítání z nově vycházející knížky o Beskydských dracích. Možná by se předčítání z knih mohlo stát pravidlem. Je třeba i na chatě si odpočinout :-).

Velmi se mi líbily hry, kdy byl zadán úkol a děti musely zapojit fantazii a v krátkém čase vymyslet a sehrát scénku či popsat co vytvořily. U těchto her bylo vidět, jaký je kdo povahou a pociťuji v těchto hrách velký potenciál pro formování jejich osobností do budoucích životních výzev.

Velmi bych chtěl i poděkovat tobě, Maťo, za přípravu a uskutečnění hezkého víkendu, kdy si všichni zahráli, odpočinuli si, ale i zároveň dostali prostor k zamyšlení. Více takových akcí v tak ideálních místech.

Měj se, užívej a budu se těšit až se potkáme.
Ahojjjj.“

Lukáš Imre